R5 2,5TDI BJM problem pri pustení plynu

Poslaťod Tomino » 04 Nov 16, 16:20:39

Zdravím chlapi,

Mám takú otázočku, že čo sa deje s autom keď dáte dole nohu z plynu a necháte auto spomalovat pomocou motora?

Problém mám taký, že vtedy mi začne auto vydávat taký dunivý zvuk od 2000 do 1500 otáčok. Pri tomto jave mi značne turbo prepušta olej, totižto mám všetko od oleja okolo turba. Ten zvuk by som prirovnal skor ked zapnete na kamione retarder, ako keby ste zapchali výfuk. V servise mi povedali, že to bude turbo, turbo sa vymenilo a robí to stále, potom mi povedali, že to bude škrtiaca klapka, klapka sa vymenila, ale nepomohlo, ale prišli sme na to, že ak škrtiaca klapka je odpojená, tak to auto nerobí. Potom sme vymenili aj vakuovú pumpu, nefungovalo správne, ale ani to nám nepomohlo. Skúšal som ten MAP či MAF senzor, čo je pred škrtiacou klapkou vymenit na nový diel kamarát mal, ale ani to mi nepomohlo.

Ja som už bez rady, preto sa obraciam na Vás, či náhodou niekto neriešil niečo také, alebo podobné.

Ešte by som sa chcel opýtat, či škrtiacu klapku treba aj nastavit?, lebo mechanik mi tvrdil, že nie, ale niekde som sa dočítal, že niektoré klapky sa nastavujú.

Inak auto nepíše žiadnu chybu, len teraz sním jazdým s odpojenou klapkou tak mi tam bliká žhavenie.

Jedná sa o auto VW Crafter R5 2,5tdi kod motora BJM 120kw, najazdené poctivých 450 000km.

Ďakujem za rady.

Tomino 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 04 Nov 16, 15:44:41

Poslaťod Tomino » 04 Nov 16, 18:07:26

Posielam aj log, dufam, že su dobre :-D, prvý log je pod zátazou a druhý od 2500 do 1500 s ubratým plynom.

Som si všimol, že prietok vzduchu sa skoro vynuluje, ale ked mám skrtiacu klapku odpojenú, tak sa drzi normálne okolo tých 380 až 450mg, s odpojenou váhou som to neskúšal.

http://leteckaposta.cz/563229563

Tomino 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 04 Nov 16, 15:44:41

Poslaťod janosik93 » 08 Nov 16, 12:08:41

može byť hydraulika fuč
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Tomino » 08 Apr 17, 14:36:39

janosik93 píše:može byť hydraulika fuč


Ahoj,

Az teraz som si vsimol, ze si odpisal na aku hydrauliku si myslel?

Dakujem.

Tomino 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 04 Nov 16, 15:44:41

Poslaťod Tomino » 08 Apr 17, 14:55:19

A este by som pridal novy postrech, auto okolo 1500 otacek sa rozvibruje, ide ta vibracia od motora, je to velmi neprijemne, citim to aj na plynovom pedaly aj na spojke, vag ziadnu chybu nepise, som sa docital, ze to mozu byt aj vstreky, som sa pozeral na vstreky, a hodnoty su
1 valec 0,09
2 valec -0,14
3 valec -0,40
4 valec 0,14
5 valec 0,33
Neviem ci tieto hodnoty by mohli mat vplyv na vibracie.

Alebo zotrvacnik moze robit bordel tiez?, viem to volaako otestovat?

Alebo co este moze rozvibrovat motor?, okrem silentblokov, lebo podla mechanika su v pohode.

Tomino 


 
Príspevky: 5
Registrovaný: 04 Nov 16, 15:44:41


Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron