Problem škoda super 96kw -AWX

Poslaťod MartinIos » 02 Jan 17, 15:50:30

Caute borci
CIze asi pred pol rokom som si zaobstaral skodu superb 1.9 tdi 96kw - AWX r.v11/05
Od zaciatku som to nejak nepocitoval ale postupne sa mi zda ze auto vibruje - je to citit na volnobehu pri vyhodenej rychlosti ale aj ked napr. na 3 alebo 4ke pridam cca od 1800ot do 2500 potom to ustane .. ked idem konstantnou rychlostou nieje citit nic ... nieje to nic strasne ale aj tak by som to chcel poriesit
Auto ma najazdenych tachometrovych 230 000 - skutocnych ???
Od kupi som menil len obe homokineticke klby olej + komplet filtre
Myslel som si ze to budu silentbloky na prevodovke alebo na motore skontroloval som ich sam no nezdalo sa mi aby boli vybite ... navstivil som mechanika tak mi potvrdil ze silentbloky su OK , no podla neho to bude robit zotrvacnik (predosli majitel tvrdil ze na aute je vsetko povodne okrem rozvodov - tie boli menene) cize on by vymenil komplet spojku + zotrvacnik ... - len ze nevie ci je problem na 100% v tom ..
Mna este napadlo ze by to mohli byt aj vstreky alebo poloosy - opravte ma ak sa mylim :)

NASIEL BY SA TU NA VYCHODE NIEKTO KTO BY NAPICHOL AUTO NA DIAGNOSTIKU A POZREL NA TO (SAMOZREJME NIEKTO KTO SA DO TOHO ROZUMIE ) HODNOTY VSTREKOV atd... mozem pricestovat nieje problem .

Vdaka za kazdu radu.
škoda superb 1.9tdi 96kw AWX - 11/05 - zatial bez uprav :)

MartinIos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 30 Dec 16, 17:26:09
Bydlisko: Prešov

Poslaťod MartinIos » 03 Jan 17, 15:36:08

Este som zabudol ze som cistil a hned aj zaslepil EGR .. len mechanicky .. odvtedy mi svieti chyba motora - hlaska spatne vedenie vyfukovych plynov medza prekrocena ...
škoda superb 1.9tdi 96kw AWX - 11/05 - zatial bez uprav :)

MartinIos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 30 Dec 16, 17:26:09
Bydlisko: Prešov

Poslaťod djrjay » 07 Jan 17, 23:41:12

MartinIos píše:Este som zabudol ze som cistil a hned aj zaslepil EGR .. len mechanicky .. odvtedy mi svieti chyba motora - hlaska spatne vedenie vyfukovych plynov medza prekrocena ...


treba to urobit aj v softe

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod MartinIos » 08 Jan 17, 15:32:27

Ano uz viem .. ja som to skusil vymazaz zmizlo to a po par km to vyskocilo znova .. treba tam upravit nejake hodnoty len nemam diagnostiku a ani presne neviem ake hodnoty ..
škoda superb 1.9tdi 96kw AWX - 11/05 - zatial bez uprav :)

MartinIos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 30 Dec 16, 17:26:09
Bydlisko: Prešov

Poslaťod erno » 10 Jan 17, 13:03:25

Ved tak patraj po niekom kto v okoli ma diagnostiku nech presne prides na koren problemu

erno 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 192
Registrovaný: 04 Dec 14, 14:51:15

Poslaťod MartinIos » 10 Jan 17, 19:58:53

Nenapisal som ale uz som dohodnuty s janosikom :)
škoda superb 1.9tdi 96kw AWX - 11/05 - zatial bez uprav :)

MartinIos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 30 Dec 16, 17:26:09
Bydlisko: Prešov

Poslaťod MartinIos » 10 Mar 17, 13:07:19

Tak od vzniku problému bola vymenená spojka a zotrvacnik - pôvodný mal už to najlepšie za sebou po výmene vibrácie pri akcelerácii už Ok , ďalej boli výmenenrozvody ( iná) + voľnobežke alternátora a remeň
Vibrácie pri vonibwhu zostali ... minuly týžden som si dal auto na rampu a našiel som strihnutu skrutku na vifuku vymenil som ju + som trocha upravil otáčky na voľnobehu teraz už vibrácie niesu skoro vôbec cítiť ale bude zrejme treba ešte vyčistiť a pretesnit vstreky ...
škoda superb 1.9tdi 96kw AWX - 11/05 - zatial bez uprav :)

MartinIos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5
Registrovaný: 30 Dec 16, 17:26:09
Bydlisko: Prešov

Poslaťod benzinak » 15 Mar 17, 19:18:13

Heh to si toho v skutku pomenil celkom dost. A tak hlavne, ze sa chyba nasla lebo cloveku to len potom stale vrta hlavou, ze co to zasa bude a kolko to bude stat.

benzinak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 15 Mar 17, 19:11:05


Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron