VW Tiguan 2.0 103kW CFFB za studena trha

Poslaťod janosik93 » 27 Jún 17, 23:25:29

náš zakaznik, naš pan :-) ja dam vedieť, tolko a tolko. cheš, alebo necheš... dam origo, mam pokoj , dam podla zakaznika, je problem? platíš si to znova
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod midnight_man » 27 Jún 17, 23:51:18

Čiastočne je to pravda janošik avšak sudny spor mojho znameho z nemenovaneho slovenskeho mesta so svojim nemenovanym zakaznikom kde servis musel preplatiť zakanikovy 4 nove vstrekovače (respektive znova ich repas) kvoli tomu ze zakaznik uz nechcel spravit niektore ukony ktore boli nutne...servis ich na zaklade toho nespravil..nove vstreky sa po 2000km posrali.....zakaznik to neskor vysudil. tento fakt ma presviedca ze bud zákazníkovi spravím opravu tak, ako ja viem, že sa to má spraviť podľa servisných postupov a s originál dielmi, alebo to nebudem robiť vôbec! Všetko medzi tým si mechanik / servis berie na seba..a v pripade pruseru...je on ten čo si to vyzerie.

Dovod? zakaznik je lajik, nema odborne vedomosti a jeho nazor je neodborný.

Ty ako odborník, ktorý má disponovať všetkými vedomosťami ohladne danej problematiky, máš vediet..čo treba, čo nie.

Takze vzhladom na vychcanosť niektorých ludí, predvidatelnost rozsudkov nasich sudov....si davam pozor.

Co sa tych EGR tyka, vies o tom ze zakaznik ma 2 roky zaruku...takze si povinny do 30 dni vyreklamovať, ok...ty budes cakat mesiac na dodavatela, ktorý ti mozno posle druhy diel...mozno vrati prachy? a čo s robotou? tú žiadny dodavatel dielov nepreplatí....= robiš zadarmo. Teda si to ešte mozes pytat od zakaznika, avšak ked trafis chuja minimalne ta ohovori kade tade....v horšom dostanes inspekciu, sudy...
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke /btw, ak môžem pomôžem

midnight_man 


 
Príspevky: 28
Registrovaný: 06 Aug 14, 18:47:35
Bydlisko: RK

Poslaťod janosik93 » 28 Jún 17, 13:30:44

Mne to tu nemusíš vravieť, denno denne sa tu s tým potýkame. Ja, ako odborník, spravím cenovu kalkulaciu na opravu, povedzme to podla priručky, znalostí a skuseností . Odporučiš opravu 1200€.... zakaznik ide do kolien .... (štandard , niekedy aj pre 100€) . ten chce samozrejme lacnejšie riešenie, neorigo material, o ktorom dopredu vieme, že to bude robiť problem ... ceny bude 600€ , zakaznik začina byť spokojnejší. v tom dostane podpísať papier, že material použitý sa reklamovať dá, ale práce okolo výmeny si bude hradiť sám, v prípade použitia neodporučanych dielov. Tiež sa napíše , že sa može znova toto poškodiť. ak mi toto zakaznik podpíše, má smolu, može sa sudiť kolko chce ....
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod midnight_man » 28 Jún 17, 14:25:12

hm...ide o to ze papier si mozeme dat podpisat aky chceme, chalanisko mali tiez nejaky papier podpisany a predsa zakaznik sud vyhral..nevravim ze to musi byt vzdy tak... Ale s tými pracami okolo zaruky asi nemas pravdu pretoze diel si mu predal ty a ty zodpovedas za zaruku a teda aj opravu...platit pracu pri vymene dielu v zaruke by ti na sude neprešlo....v tomto je zakaznik pán..z pohladu zakona.
"The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing." Edmund Burke /btw, ak môžem pomôžem

midnight_man 


 
Príspevky: 28
Registrovaný: 06 Aug 14, 18:47:35
Bydlisko: RK

Predchádzajúci

Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 3 hostia

cron