Vybracie na volnobehu Tiguan 2.0tdi DSG

Poslaťod Jozef77 » 08 Mar 21, 0:36:35

Ahojte,
VW Tiguan, 140kw 7DSG, 4x4 kod motora DFHA, najazdene 88.000km
Mam problem s vybraciami na volnobehu ktore sa prejavuju trasenim volantu, prenasaju sa aj na sedacky a potom na telo co je dost nekomfortne. Ked stojim autom na mieste a otvorim okna tak vo vnutri vznika aj neprijemne dunenie. Pri jazde je vsetko ok, motor skoro nepocujem, pekne taha a ziadne cukanie. Je to len na volnobehu a viac sa to prejavy po zohriati motora.
Prednedavnom vymena oleja a vsetkych filtrov.
Vymenil som podporu(silent blok) motora a aj prevodovky( vsetko orig VW), a vybracie stale pretrvavaju, jedine co sa zlepsilo je radenie DSG 1,2,3 ktore vobec necitit( vymenil som povodnu za hydro zo silnejsieho 176kw motora).

Zatial ma napadlo toto:

1.Este pozriem spodne ulozenie motora ci ten silen blok nieje zniceny.
2.Mam v plane ist na diagnostiku a dat skontrolovat :vstreky, kompresiu,.... niesom mechanik tak neviem co este
3.Urcite este skusim vycistit palivovy system pridanim pripravku do nafty co by mohlo pomoct aspon s casti ak budu zanesene vstreky, pripravkom BG245.

Mam doma OBD eleven , len pre potrebu odomykat a prisposobovat rozne moznosti vybavy ale pri diagnostike motora som si vsimol rozdielne hodnoty v 3-tom valci( ale netusim ci to ma vobec nejaku vypovednu hodnotu),
Je mi jasne ze ze na to aby sa dalo nieco vyhodnotiti potrebujem ist na profi diagnostiku.

Ak mate niekto skusenost budem rad za kazdu pomoc.
Skoda ze je Spiska daleko, uz by som bol zaparkovany u Janosika v dielni. ;)
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.

Jozef77 


 
Príspevky: 1
Registrovaný: 07 Mar 21, 23:42:20

Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron