vie niekto nieco pohladat v Guinnessovej knihe rekordov?

Poslaťod miro22 » 01 Nov 10, 6:28:46

mam jeden projekt o motore a par zlepsovakov, ktore som nikde na svete nevidel, len neviem po angl a nemam ani cas citat. jedna sa o upravu 300% zvysenia vykonu, 100% zvysenia na alternativne palivo Lpg, splnit emisne normy, hlucnost ako seriove auto a zivotnost motora. jedna sa o stare americke auto chrysler daytona o povodnom vykone 150hp. 1xsohc. obsah 2,2L. mam na tom 2,9 roku roboty. koncom roku by som chcel testovat. zhanam info. je to moje zhrnutie celozivotnych vedomosti. nikde na svete som ziadny pod projekt nevidel. jedna sa mi len o info, ci nieco podobne sa tam nachadza a ako na to, to tam zapisat, ak som lepsi. podrobnosti napisem, ked to budem testovat koncom roka. mam tam viacero zlepsovakov.

pomozte, PLS a nesmejte sa. :-) myslim to vazne. :-)

1, precitajte si vsetko odznovu, ak chcete prispiet, aby ste neprispeli OT

2, nesmejte sa, lebo clovek ked sa narodi, tak sa vie skor smiat, ako rozpravat a tak vlasne nikomu nic neukazete a neprispejete. budete skratka iba sucast prirody.

3, prosim Vas o seriozne odpovede a pomoc. moj nazor je taky, ze ludia by mali drzat spolu a kazdy by si mal uznat na co ma a na co nie. hodnotit by mal vzdy iba ten, kto rozumie niekomu na 99%, ci vidi do prob na tie %.

tema na pod vecicky tu nie je, tak som to supol sem.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Alpiners2 » 01 Nov 10, 9:42:24

hmm, nuž ja byť na tvojom mieste tak si minimálne patentujem tvoj zlepšovák alebo ako to nazvať čo sa toho turba týka. goglil som na nete a nič také som nevidel, a neverím že to niekto robil. patentovať sa dá aj na slovensku-úrad priemyselného vlastníctva. takže toto si pofoť, zdokumentuj, sprav k tomu technický výkres a európsky patent vyjde na nejakých 70eur na 5 rokov.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod miro22 » 01 Nov 10, 9:55:19

som rad, ak financiami pokryvam moj projekt a casu velmi nemam na tie dokumentacie. dakedy som sa ale zaujimal o patenty, ale je to dost blede ak nemas znamosti pretlacit to. normalne nikdo nic od teba nekupi. kaslu na to co vymyslel clovek, ktoreho neplatili vyskumne ustavy. potesilo by aspom zapis do tej knihy.:-) taka mala radost za celu tu pracu. :-)

a to som ti este nevysvetlil, ako som vymyslel mazanie kluky. :-) to turbo je oprozi tomu len trpaslik. :-) je tam toho vela.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod Alpiners2 » 01 Nov 10, 10:05:45

70e za patent toho zlepšováku nieje veľa. tam nebudú riešiť či to funguje alebo nie. jednoducho sa z toho systému spraví dokumentácia, bude to tvoj patent. a ak by to niekto chcel tak vyrábať tak by od teba potreboval povolenie, poprípade by odkúpil patent. ak to budeš mať patentované tak potom môžeš premýšlať nad tým ponúknuť to niekomu, v opačnom prípade to nikomu neukazuj lebo........sa nájde niekto vychcaný a privlastní si ten nápad. a ja si nechám pre seba čo som videl ;)
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod mp3turbo » 01 Nov 10, 21:04:43

ja s tou anglictinou pomozem, myslim ale ze nieco na tento sposob by sa mohlo nachadzat - nie si jediny sialenec co spravil vela koni... napriklad nemecky upravca Dahlbaeck, z 2.2turbo motoru spravil 900 koni a to sa im este auto utrhlo na brzde a viac nenamerali. Zivotnost? Neviem.

patent : je to natahovacka minimalne na polroka, v ramci svetoveho patentu daleko viac. Jeden slovensky som si skoro zabsolvoval... vzdali sme to pred zacatim samotnej realizacie.

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod miro22 » 02 Nov 10, 19:45:11

ten projekt poznam. je to tiez okolo 300%. ten motor co upravoval mal v serii okolo 280hp. ale chlap tam neriesil emisne parametre a takisto sa na hlucnost zameral iba min(bal sa nizsieho vykonu).. nema taktiez alternativne palivo. mne sa jedna o sustavu uprav a aby motor splnal nejake normy. takisto ten chlap daval do motora overene veci zo zavodov. nemal vlasne turbo napr, aj ked robil lestenie slimakov.

vies o tom patente napisat viac? na com to skolabovalo? ja viem dokazat funkncost toto turba napr.. viem ze bolo treba nejake testy na dokaz.. ale iste to nie je jednoduche tam nieco pretlacit.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod mp3turbo » 02 Nov 10, 20:16:01

viem ti povedat tolko, ze pravnici nas chceli zodrat z koze. Neskutocne dlho to malo trvat, neskutocne komplikovane bolo treba dokazovat (a ten priblbly urad neskutocne komplikovane a dlho bude overovat)... my sme sa vzdali este v pripravnej faze :(

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod Alpiners2 » 02 Nov 10, 20:18:09

http://www.indprop.gov.sk/?patenty platnosť patentu je 20rokov, nájdeš tam všetky info ako aj správne poplatky
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod miro22 » 02 Nov 10, 20:21:13

kolko to moze byt zhruba "neskutocne" dlho? su to roky, ci mesiace?


zabudol som, ze ten golf sa utrhol na brzde pri 717hp a 900 je iba odhad.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod miro22 » 02 Nov 10, 20:23:59

lenze ak to dam do europy, tak turbo vyraba viacero vyrobcov po svete. jedine dat to pre cely svet. takisto aj tu vec ohladom nasobenia tlaku oleja na kluke. tiez pre cely svet.

edit, uz citam. dik.
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06

Poslaťod mp3turbo » 02 Nov 10, 20:57:14

nas strasili ze podla typu produktu aj roky. Pokial sa to cele preskuma na celosvetovej [!] urovni...

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod miro22 » 04 Nov 10, 1:45:27

up, zhana sa clovek, ktory vie zistit, ci sa nachadza nieco pod v tej knihe. pripominam, ze nejde len o vykon, ale aj o emisie a pod.. ja makam a nemam casu hladat na webe ako na tu knihu. pokial viem, tak som nic podobne nevidel.

dakujem kazdemu za kazdu snahu. dufam, ze nebude marana. :-)

este raz, dakujem za hociaku pomoc. :-)

kusok som studoval cez prekladac a nic podobne sa tam nenachadza. najde sa dobrovolnik, aby mi prelozil ako sa registrovat a ci sa tam nic podobne nenachadza isto?

link:

http://translate.google.sk/translate?hl ... 3Dfavorite

http://translate.google.sk/translate?hl ... ite&anno=2
sprtam sa v motoroch.

miro22 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 317
Registrovaný: 24 Jún 10, 4:01:06


Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 5 hostia

cron