problem s turbom

Poslaťod sulo » 20 Jan 11, 21:29:21

dlho sa tu nic neriesilo tak vam predkladam svoj problem :) predpokladam ze uz sa niekto z vas s tym stretol.
dlho som hladal video na ktorom by bol zvuk aspon trosku podobny tomu mojmu a predsa som jedno nasiel http://www.youtube.com/watch?v=F_FXekG1 ... re=related
u mna je to ale o nieco viac pocut.taky divny kovovy zvuk pri zabere turba.ako keby sa lopatky odierali o stenu turba.neviem ako by som to proste popisal.lepsie video som bohuzial nenasiel.
turbo bolo cistene a islo prekrasne ale len zhruba 600km.ziadny nudzovy a tahalo pekne v celom rozsahu otacok.trosku som sa ponahanal po ceskej "dialnici" ak sa tej okolo brna da tak povedat a sup.nudzak pri 160km/h. prestartovanie pomohlo asi az na 3x a potom uz nudzak pri 120km/h upozornujem pri lahkej nohe ziadna podlaha ani nic podobne.odvtedy pozorujem takyto divny zvuk.auto stale ide a ani nedymi na bielo/cierno.aj ked uz ten zaber neni taky aky bol po vycisteni.do nudzaku by pravdepodobne padlo keby ho pristupim ale nerobim to lebo mam strach ze sa to rosype ked prekrocim 3500otacok :)) inak odjazdil som s tym uz asi dalsich 1000km a ten zvuk je stale take isty cize sa ani nezlepsuje a ani nezhorsuje.

preto sa pytam ci to ma vyznam vobec este raz rozoberat alebo rovno mam zhanat nejaky repas.co to moze ten zvuk vlastne sposobovat.
este jedna vec.to turbo bolo v aute odnovoty - 340 000 km ( netusim ci bolo repasovane alebo nie ).proste zvonku vypada fakt na rok vyroby 96.

edit : nasiel som dalsie video http://www.youtube.com/watch?v=-3v7umBr ... re=related treba si pridat hlasitost

sulo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 21 Aug 10, 15:37:13
Bydlisko: Trencin

Poslaťod Alpiners2 » 20 Jan 11, 21:59:33

spomínal si že si to kúpil chipované, bolo by pozrieť ako sú upravované turbové mapy. ak tam niekto riadne naložil na turbe v nízkych otáčkach a k tomu šahané na n75 tak by to aj mohlo byť. ak by odchádzalo turbo tak už ho porazí, nedržalo by tak dlho
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod sulo » 20 Jan 11, 22:12:43

prave to sa mi nezda ze by to tak dlho drzalo.lebo vo vsetkych clankoch co citam sa vyjadruju ze kovovy zvuk od turba -predzvest blizkeho konca a preto tomu asi aj hovoria "turbo death whine".neviem ci na tom mam vobec este jazdit alebo to nechat radsej stat ... a ci sa vobec toho zvuku zbavim bez repasu

sulo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 21 Aug 10, 15:37:13
Bydlisko: Trencin

Poslaťod Alpiners2 » 20 Jan 11, 22:17:43

ak už brúsi turbínku o slimáka tak by cez ložisko malo tlačiť aj olej. buď do sania alebo do výfuku, záleží od vôle axialnej/radialnej. daj dole saciu hadicu a pozri akú má vôlu
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod sulo » 20 Jan 11, 22:19:23

z vyfuku olej nekvapka a ani hladina oleja neklesa.teda dolievat som nemusel.a za 1000km+- by ho hadam scuclo trochu si myslim.
zajtra ked bude svetlo pozrem tu volu.

edit : zabudol som napisat ze ten zvuk je pocut od 2000 otacok hore alebo ked pritlacim na plyn.pedal poriadne.

sulo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 21 Aug 10, 15:37:13
Bydlisko: Trencin

Poslaťod janosik93 » 20 Jan 11, 23:25:58

asi by bolo vhodne dať to turbo znova von a skontrolovať aj zo strany vyfuku aj zo strany sania, či tam nieje vôla ako písal Alpiners. To že je pekne vyčistene však neznamena, že sa nemohlo niečo stať s hriadelkou...
robí to pri 2000 otáčkach preto, lebo v rých otáčkach prave je už turbo v plnom zábere.
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod sulo » 21 Jan 11, 17:30:54

tak turbo uz je dole z auta.tlacilo olej do sania

sulo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 21 Aug 10, 15:37:13
Bydlisko: Trencin

Poslaťod janosik93 » 21 Jan 11, 18:33:47

tak už len zohnať druhe....
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod sulo » 21 Jan 11, 19:32:03

zajtra by malo byt nove tak som zvedavy ako to pojde.dufam ze s nudzakom nebudem mat problem dlhu dobu lebo za posledny rok som si ho uzil az az :))

sulo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 89
Registrovaný: 21 Aug 10, 15:37:13
Bydlisko: Trencin

Poslaťod djrjay » 21 Jan 11, 22:32:52

akurat kamos mal nedavno takyto problem s turbom ale kaslal na to az kym mu to turbo nevyplulo von vyfukom a nevytiahlo olej z vane a zadrel motor lebo spanikaril.
Uz vtedy som mu vravel ze to treba pozret a nakoniec som zistil ze to kupil chipnute a na VNT15 turbe nalozene 1,6 baru tak to je pekny brutus.
Takze aj taketo pripady sa stavaju len pre zaujimavost.

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK


Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 18 hostia