brzdovy pedal+cvrlikanie z motora

Poslaťod 007G » 29 Jan 11, 11:32:06

Caute borci vlastnim octaviu tdi 2001 81kw 177000km najazdene,akurat som menil brzdovu kvapalinu DOT4 lebo ked som zatlacil brzdovy pedal tak pomalicky isiel az na doraz dole...a mam aj taku dobru centimetrovu volu napr.zacnem tlacit pedal ide to asi centimeter lahko a cvakne a az podom citim trosku odpor cize ako keby to tam este vobec nic nezaberalo...cim to moze byt ?a ako to opravim?
+ nastarujem ho a skripanie a cvrlikanie ide z motora ale vacsinou len pri prvom rannom starte ale zistil som ze to skripanie ide z rozvodov a robi to prvych par minut resp kilometrov....ale to cvrlikanie a podobne cudne zvuky mam stale...:( a neroZumiem tomu ako je to mozne ze podal resvisnej kn boli rozvody mene 2roky dozadu resppri 140000 (pravdaze auto som este nevlasnil..) za vsetky dobre napady vopred Dakujem

007G 


 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04 Sep 10, 10:19:01

Poslaťod djrjay » 29 Jan 11, 15:21:35

co sa tyka tach brzd tak mozes mat problem v hlavnom brzdovom valci.
Alebo ste to zle odvzdusnili.Bolo by to dobre odvzdusnovat cez VAG aby si ABS samo tlacilo kvapalinu.
A co sa tyka toho skripania tak pozri ci nie je moc napnuty remen na rozvodoch a popripade to bude robit niektora kladka.

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod 007G » 29 Jan 11, 15:58:19

djrjay píše:co sa tyka tach brzd tak mozes mat problem v hlavnom brzdovom valci.
Alebo ste to zle odvzdusnili.Bolo by to dobre odvzdusnovat cez VAG aby si ABS samo tlacilo kvapalinu.
A co sa tyka toho skripania tak pozri ci nie je moc napnuty remen na rozvodoch a popripade to bude robit niektora kladka.


Dik a ako sa to da cez Vag odvzdusnit?inak stacilo by keby ssom kupil opravnu sadu na brzd valec?a ako to moze byt velmi napnute ked tam je hydraulicky napinak nerozumiem tomu...:(ak chces poslem aj video....ako to cele vyzera...lebo to nastartuje 2min nic a potom to zacne silniet..ten zvuk..

007G 


 
Príspevky: 7
Registrovaný: 04 Sep 10, 10:19:01

Poslaťod Alpiners2 » 29 Jan 11, 18:08:21

odvzdušnenie pomocou vagu: viewtopic.php?f=8&t=65
k tomu rozvodu: niektorá kladka, poprípade napínacia na klinovom remeni. a že bol menený rozvod na to by som sa nespoliehal, predávajúci to vždy tvrdia, len nie vždy to musí byť pravda.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota


Späť na Údržba a technické problémy VW

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 43 hostia