Alfa 147 svietia obrysové svetlá

Poslaťod delong » 07 Okt 13, 22:32:34

Zdravím
Alfa romeo 147 twin sparks r.v 2004 2L 150 koní .Po vytiahnutia kľúča stále svieti zadné pravé obrysové svetlo . Napadá ma komfortka , spínač svetiel ale nemám schému zapojenia tak že sa neviem ďalej pohnúť. Neporadí niekto alebo nemáte niekto schému zapojenia zadných svetiel ?
Vopred ďakujem.
Naposledy upravil delong dňa 16 Okt 13, 23:28:49, celkovo upravené 2

delong 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 18 Aug 12, 1:47:08
Bydlisko: LUČENEC

Poslaťod janosik93 » 08 Okt 13, 22:51:18

čo tak vadna spinacia skrinka? od tial ide signal na obrysovky skus len po vypnuti kluča vytiahnuť konektor od spinacej skrinky
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod delong » 10 Okt 13, 0:19:01

Ďakujem za radu vyskúšam a dám vedieť.

delong 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 18 Aug 12, 1:47:08
Bydlisko: LUČENEC

Poslaťod delong » 15 Okt 13, 21:58:23

Nejak som sa nedostal k autu tak až teraz .
Tak po odpojení spínačky problém pretrváva. Po odpojení komfortky kde je aj poistková skrinka svetlo zhasne. Zistil som ešte že po otvorení pravých dverí nesvieti vnútorná lampička a červené svetlo vo dverách ( po otvorení ľavých dverí lampička svieti) a nespustí sa palivové čerpadlo. Pred tým to išlo.
Skontrolujem ešte zámok pravých dverí .
Je možné že Alfa má komfortku podobnú ako systém BSI u Peugeota ?
Ďakujem.

delong 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 18 Aug 12, 1:47:08
Bydlisko: LUČENEC

Poslaťod janosik93 » 15 Okt 13, 23:46:07

je to možne
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod autickar21 » 16 Okt 13, 14:22:56

Hlavne si treba precitat navod na obsluhu auta. Od niektoreho roku uz mali aj svietenie pozicnymi svetlami pri otvorenych dverach. Kedze som cital prispevky, isiel by som najskor po spinaci pre prave dvere. To moze robit celu galibu. Ale najskor by som ozaj pozrel uzivatelsku prirucku...

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod delong » 16 Okt 13, 23:27:18

Auto stálo asi mesiac a predtým nič také nefungovalo ako otvorenie dverí a rozsvietenie zadných svetiel . Predtým sa rozsvietila iba interierová lampička , červené svetlo dole na dverách a rozbehlo sa palivové čerpadlo . Iba zrazu samé od seba svietilo zadné obrysové svetlo a to len pravé. Prišlo sa na to náhodou ešte to nestihlo ani vybiť akku. Žiadne iné svetlo už nesvieti . To je zaujímavé že keď Alfa stojí či že nejazdí vždy sa niečo pokazí :evil: . Každopádne príručku musím zohnať lebo auto je dovoz z Talianska a User manual chýba . Slabá stránka týchto áut je elektronika ináč je to super auto . Ak máte niekto schémy okolo komfortky bol by som rád za poskytnutie . Ako som už písal po odpojení komfortky vlastne 4 pinového konektora z komfortky svetlo zhasne . Zatiaľ budem laborovať ak my to čas dovolí. Môže tam byť ako spínací prvok použitý MOSFET ? Ďakujem.

delong 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 18 Aug 12, 1:47:08
Bydlisko: LUČENEC

Poslaťod autickar21 » 17 Okt 13, 8:00:10

Vela funkcii sa zapina ze clovek ani nevie... mne sa tiez podarilo nadstavit ventilaciu a klimu hned po starte na automatiku a ani neviem ako. V manualy bol postup ako to aktivovat a ako aj deaktivovat len pohybom ovladacov kurenia.
Kazdopadne mohlo do auta zatiect, nejaka haved sa mohla nastahovat do auta. Z talianska byvaju elektricky problemove auta, clovek musi kupit len v urcitej oblasti.

autickar21 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 620
Registrovaný: 16 Jún 10, 15:22:18
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Poslaťod delong » 07 Apr 14, 17:15:44

Tak problém čiastočne vyriešený. Bolo to riadiacou jednotkou. Budič mosfetov bol vadný. Po výmene budiča všetko funguje. Ostáva ale ešte jeden problém. Ak sa otvoria vodičove dvere nezopne čerpadlo pre robotickú prevodovku a taktiež sa nerozsvietia budíky a funkcia že sa otvoria šoférove dvere a nesvieti ani lampička vo dverách a stropná lampa. Výmena zámku nepomohla . Problém pretrváva. Zrejme zas problém v RJ komfortu :o/ .
Zo spolujazdcovej strany všetko funguje okrem zapínania čerpadla pre robotickú prevodovku tam táto funkcia nie je povolená .
Nemá niekto schému aspoň zapojenia centrálu šoférových dverý alebo zámku? Alebo RJ komfortu ?

delong 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 18 Aug 12, 1:47:08
Bydlisko: LUČENEC


Späť na Údržba a technické problémy Alfa

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron