upozorneni na chovani uzivatele DaNn

Poslaťod sikin1987 » 29 Máj 13, 9:12:39

Chtel bych upozornit na chovani tohoto typka! Jak urcite vite poptaval jsem chiptuning a on se mi ozval,ze mi vse zpravi podle pozadavku,zkontroluje kompletne motor,muze nastavit rozvody ATD. Uveril jsem,ze by mohl byt seriozni a zkuseny.
Potreboval jsem zrovna 2 jednoduche ukony (vymena silentbloku na rameni a rozhybani zadniho pistku trmenu) tak jsme se domluvili,ze dojedu a nachipuje mi to opravi. Cena byla stanovena za chip na 120 E s tim,ze kdyz by prokluzovala spojka vrati mi penize nebo jakakoliv uprava hned u me zdarma.
prijel sem byli na to 2 riam si tak zhodi rameno za hodinku bude siletblok hotovy. No nerikam,ze by mi to slo lip,ale mordovali to tam vic jak hodinu busili kladivem cep ramene nesrazili tak ho odpojili od ramene a ze zadniho silentbloku jim to neslo sundat. nakonec to nejak ztrhli a sli lisovat. dalsi hodina v haji neslo to ani zaboha 1 silentblok si ustrihli jeli pro druhej ten nejak napacili i kdyz me z toho bylo zle,ale co uz sem mel delat s rozebranym autem. meztim rikam nechej toho druheho delat brzdu a pod upravovat motor. chtel sem lehky chip kvuli spotrebe to byl pozadavek chiptuning ne na vysoky vykon,ale na spotrebu. chtel sem at je nastaveny vetsi kroutak v nizsich otackach. upravu delal asi 5 minut. sli sme to vyzkouset. rozdil sem pocitoval pouze kdyz sem tomu slapl naplno proste moje pocity jsou,ze to je narvane klasicky kolem 2 tis jak byva u ropy. jede to samozrejme lip,ale spotreba pri stejnem stylu s zvedla o 0,3 l. To sme samozrejme nevedel predtim domluvili jsme se,ze pojezdim a pri jakemkoliv problemu on za mnou dojede a upravi se to. jinak kontrola nejake tlaku turba nebo nafty neprobehla rekl mi to jen tak z halavy,ze to taha dobre odspodu a motor vypada dobre.
Rikam si to dobre chce to testovani ozvu se doresime pozdeji,protoze uz bylo moc hodin prijel sem po 3 a odjizdel sem kolem 8!!!! Moje chyba byla,ze sem si blbe prepocital kurz a zaplatil mu jeste vic nez sem mel. za vymenu jednoho silentbloku co stal 6 E rozhybani pistku a chipu 3900 kc. To je moje blbost,ale cert to vem kdybyb ten chip byl opravdu kvalitni a snizil spotrebu jako napriklad u Alpina,kde byla maximalni spokojenost i kdyz vibroval setrvak jak prase.
Prijel sem dom najel 200 km a pak nahodou zjistil,ze ti blbecci mi nedali na cep ramene matici!!!!!!! To me nehorazne vytocilo,ze sem se mohl zabit. Tak sem mu hned napsal odpoved byla tato:
Ahoj... Ja som to predne rameno ani neskladal, ale matka isla iba na spodny cap.... A k tomu chipu ten ti mozem prerobit len mi piovec kedy mozem dobehnut....
Napl sem mu,ze muze kdykoliv,ze sem doma,ale rychle,ze potrebuju jezdit a nebudu zhanet matici. od te doby nereaguje precte si vzkaz a ignorace.
Takze sem nakonec musel jit koupit matici nasrubovat a jezdim dal.
Jeste doplnim,ze kdyz sem s nim resil upravu rikal mi mapu co ti sem nahravam ti nedam abys to nedal na forum a nekdo me nepomlouval, to same kdyz sem chtel vypnout vahu vzduchu,ze prej bych ho pomluvil kdyby to kourilo a ze to je hrozne moc velka prace to udelat poradne,ze bych musel priplacet. dale mi rekl,ze spojka je pred smrti a kdybych chtel treba 100 kw,ze by mi to zase nedal,ze bych ho pomluvil,ze mi klouze. Nemam predstavu kolik mam kw,protoze on asi nevi ani co pridaval.
Dostal upozorneni,ze jestli to nenapravi napisu tuto referenci neozval se tak to ma. Jsem ochotny to stahnout kdyz se ozve a dojede a upravi mi to tak aby spotreba byla minimalne stejne,ale spis nizsi coz snad je realne ne?
Po tehle zkusenosti vidim,ze neni dobre verit garaznikum co si hrajou na odborniky a je lepsi si priplatit za znackovy servis chiptuning to same dostat nejaky papir a mit moznost reklamovat.

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod Shima » 29 Máj 13, 9:55:43

posledna veta to cele vystihla...

problem je aj v tebe samom, chcel si usetrit a urobil si si viac problemov

Shima 


 
Príspevky: 372
Registrovaný: 18 Jún 10, 21:02:43

Poslaťod sikin1987 » 29 Máj 13, 10:12:58

chtel jsem at mi nekdo udela presne to co chci a ne prelit mapu jako dela hodne firem krom par,ktere jsou mimo bydliste totalne.

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod acryll » 29 Máj 13, 10:29:07

kamoško, keby si vedel koľko je takých "odborníkov" na slovensku, čo majú reklamu, vybavenie, priestory, dokonca aj brzdu, a nahrávajú do tých áut také sračky, že mi je z toho do plaču... čiže ani cena, ani reklama, často ani dobrá reputácia neznamená istotu

a aby si mal predstavu koľko taká úprava trvá... tak keď mi prišla kamošova fab 1.4TDI, tak len kým som si len vyznačil všetky mapy na úpravu,mi to trvalo hodinu (2 sady pre rôzne kódovania, a neflákal som sa, klikal som o dušu...), no a ďalších 15 minút pre skopírovanie dát, ktoré som si pred tým pripravil (a kým som to prerátal to tiež nejaký ten čas trvalo), no a potom sme 20 minút jazdii aby sme zistili ako to funguje (a fungovalo to výborne) a bez dymu...
no a úprava na spotrebu.. neviem kde na to všetci chodia,ale na to aby to naozaj fungovalo treba celkom fajn know-how, ja som skúšal rok meniť komplet mapovanie motora na to,aby som nejaké deci ušetril

ale to máš tak.. keď to niekto spraví za 5 minút to je hádam horšie ako powerbox, jediné čo sa za ten čas podarí je oblbnúť kalibráciu(predĺži sa dĺžka otvorenia vstrekovania), to znamená, že rj vstrekuje viac paliva ako si myslí, no a z toho je akurát oblbnutý palubný počítač, ktorý potom ukazuje menej, auto ide od spodu, dymí jak hovado, celé sa trasie... no a potom sú z toho núdzové režimy, vytrasené zotrváky, zapečené regulácie,šmýkajúce spojky a zlikvidované turbá, lebo tak ich prefukuje, že sa dostávajú za hranice svojch možností

keď sčítaš ľudí, ktorí keď upravujú dávajú pozor na to, či autiak znesie krútiaci moment,alebo koľko turbo znesie, a koľko paliva je tam vhodné dávať, a ako zmeniť časovanie vstrekovania aby to bolo všetko v poriadku ... no tak na slovensku a v čechách ich zrátaš na prstoch

acryll 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Registrovaný: 25 Máj 12, 9:42:19

Poslaťod sikin1987 » 29 Máj 13, 10:48:13

no spotrebu dotankovanim overim az za dlouho. jestli ojebal pocitac,ale rikam jezdim stejnym stylem do prace takze sem hned poznal,ze urcite dolu spotreba nesla a hlavne v kopci je to stale zdechle. u JTD i kdyz bylo obtokove turbo to tahalo porad jak tank v nizkych otackach todle se musi vytaceta pak to samozrejme taha pekne. Vpodstate to nesplnilo vubec to co sem chtel ja nechtel auto aby letelo jak hovado,ale abych nemusel tolik slapat na plyn. takto muzu nechat nahrat origo soft,kterej sem si nevzal, protoze me nenapadlo,ze bych to nekdy vracel. a nebo tomu dat sanci a zkusit tuhle firmu: u ktere to budu mit uplne za stejne penize akorat, ze sem vyhodil pres 4 tis do luftu
http://www.steinberger.cz/. takze ja ted vlastne nevim co tam mam nalite a muzu cekat akorat problemy ze?

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod acryll » 29 Máj 13, 13:51:17

skoč si za "kolegou čipařem" a požaduj návrat do pôvodného stavu a pýtaj peniažky späť, to čo predviedol neni chiptuning....
a či budú problémy... ťažko povedať, podľa toho ako je to urobené..

acryll 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 115
Registrovaný: 25 Máj 12, 9:42:19

Poslaťod sikin1987 » 29 Máj 13, 15:47:21

to se ti rekne.ja spis jestli ho nekdo nezna.jak rikam,kdyz mi slibil,ze mi to dle potreby upravi,tak sem s tim souhlasil a neresil,ze to za 5 mitut prepsal.pocital sem s tim, ze se to vyladi pozdej,ale on asi ne.pockame jestli je chlap a vyjadri se k tomu,ale podle te nekomunikace bude delat mrtveho brouka.jinak je od puchova

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod sikin1987 » 31 Máj 13, 10:48:23

takze nic . takze si na nej pripadne novacci dejte bacha. nevim co mi tam prepsal v te mape,ale na spotrebu to vliv urcite nema. podle PP je uplne stejna s tim,ze se obavam,ze to je nejak omrdane,protoze na palivomeru nafta mizi driv.
asi si to budu muset nechat prekopat za dalsich par tisic. protoze ja potrebuju vykon dole at se to nemusi vytacet ke 2 tis jezdim porad ve 3 lidech a nechci podrazovat

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod djrjay » 01 Jún 13, 11:37:18

kto setri :EEE

A najlepsie na tom je ze,to tu sledujem potichu uz nejaky cas a vidim ako pomaly kazdy druhy clen tohto fora je uz CHIPMAJSTER a este pred pol rokom nevedel najst OBD zasuvku v aute.
Super nie. :grr

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod Leon/kissiakos » 01 Jún 13, 22:00:34

tiez som toho nazoru ze je lepsie ist za niekym, kto uz za sebou ma nieco .. kazdopadne, uz ked citam zaciatok prveho prispevku... ked chapik nevedel ani rameno vybrat a chip mu trval 5min.. no asi by som mu nic nedal...
Kissiakos - Matus/seat leon: 2004,..1,9TDI /ASV/ASZ + dssr 0,360 + 12mm/teofuck + vacka 9,4 + FMIC= po k***t koni --

Leon/kissiakos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1069
Registrovaný: 10 Mar 11, 21:15:24
Bydlisko: Spišský Štiavnik /SK/

Poslaťod sikin1987 » 02 Jún 13, 16:27:28

To mas tezko byl se nekde 60 km v prdeli ne ve svoji zemi. najednou se tam zacali sjizdet jeho kamosi,takze protestovat bych asi moc nemohl. jak sem psal ja pocital s tim,ze to opravdu hne se spotrebou a pocitim to v kopci,kdyz nebudu muset tolik tocit,ale to se vubec nedostavilo. Ale mezi nama. Mezi nama jak dlouho si myslite,ze to trvalo alpinovi? prepsal tam par hodnot a mel to za uplne stejnou dobu! akorat,ze 1x vypl vahu pridal 1é% a pak jeste 2x pridal.

sikin1987 


 
Príspevky: 239
Registrovaný: 14 Aug 11, 16:08:01

Poslaťod djrjay » 03 Jún 13, 9:42:19

sikin1987 píše:To mas tezko byl se nekde 60 km v prdeli ne ve svoji zemi. najednou se tam zacali sjizdet jeho kamosi,takze protestovat bych asi moc nemohl. jak sem psal ja pocital s tim,ze to opravdu hne se spotrebou a pocitim to v kopci,kdyz nebudu muset tolik tocit,ale to se vubec nedostavilo. Ale mezi nama. Mezi nama jak dlouho si myslite,ze to trvalo alpinovi? prepsal tam par hodnot a mel to za uplne stejnou dobu! akorat,ze 1x vypl vahu pridal 1é% a pak jeste 2x pridal.


:nnnn

djrjay 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 617
Registrovaný: 22 Jún 10, 21:27:21
Bydlisko: PD-SK

Poslaťod pablo1 » 09 Jún 13, 18:02:06

toto sa ani okomentovat uz neda,ale kazdy asimusi skusit aj nalievaca a potom ked pride k profikovi tak gula ocami
Golf IV 1,9 tdi 66kw,AGR,hybrid 1749-35,PP764+soft Bhmotor 109kw,334nm

pablo1 


 
Príspevky: 46
Registrovaný: 22 Jún 10, 5:53:57
Bydlisko: Kokava nad Rimavicou

Poslaťod filipek » 22 Jún 14, 21:02:51

ale tak dajme tomu aj ten "nalievač" može dať urobiť mapu odbornikovi a bude to ok, ale nehovorim že to bol tento pripad...
Denne svietenia s homologizáciu od 19 eur,xenonové sady od 34 eur, vybojky od 9 eur za pár, cuvacie senzory od 17 eur sada,led pásy, a iné.Autodiely,oleje a iné.
Všetky ceny dohodnuteľné. 0944922443, rad pomožem kde možem :)

filipek 


 
Príspevky: 71
Registrovaný: 08 Jún 11, 16:43:32


Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 1 hosť

cron