Cestovanie

Poslaťod RebiKa » 12 Máj 17, 19:08:09

Práca a cestovanie
NEZÁVISLÝ KONZULTANT
Nezávislí konzultanti ako spisovatelia, prekladatelia, copywriteri, editori, marketingoví a seo poradcovia alebo akékoľvek iné povolanie, ktoré umožňuje rozdávať rady a pracovať na diaľku, je skvelá voľba kariéry pre tých, ktorí chcú mať svoj pracovný čas pod kontrolou. Ja som sa napríklad čiastočne živila prekladaním, ktoré sa dá robiť prakticky odkiaľkoľvek. Za dva týždne práce v mesiaci si potom môžete žiť v lacnejších krajinách typu Thajsko ako kráľ.
WEB DESIGNER
Vďaka tomu, že sa stal internet ľahko prístupný na väčšine miest sveta, je povolanie webdesignera ideálna práca pre technomády, ktorí chcú pracovať odkiaľkoľvek na svete a spojiť prácu s cestovaním.
Pre založenie vášho biznisu nebudete potrebovať žiadne veľké náklady. Len administratívne poplatky za vybavenie živnostenského oprávnenia, váš počítač, web a hosting. Ak už máte skúsenosti ako web designer, určite si dokážete vytvoriť krásny web sami.
PROGRAMÁTOR / kodér
Byť programátorom nie je pre každého, vyžaduje to veľa času stráveného za monitorom a riešením problémov nespokojných zákazníkov. Ak je to ale práve niečo, čo vás bude baviť a budete v tom dobrí, tak máte vyhraté. Po programátoroch je stále väčší dopyt po celom svete a je to jedno z tých povolania, ktoré môžete robiť skoro odkiaľkoľvek. Ak zájdete do akéhokoľvek coworking centra, vždy v nich uvidíte veľa programátorov a kodérov, ktorí pracujú buď pre niekoho na diaľku alebo vytvára svoje weby, programy a aplikácie.
DOMÁCE SLUŽBY
Stráženie detí, venčenie psov, au-pair, upratovanie domácnosti a podobné typy prác ponúkajú veľa možností, ako pracovať v zahraničí a cestovať zároveň. Okrem toho, práca tohto typu väčšinou umožňuje flexibilnú pracovnú dobu, takže aj počas toho, kedy budete v práci, budete mať veľa času pozerať miesta v okolí. Kvôli zárobkom sú najviac obľúbené západné krajiny, napríklad Veľká Británia, Španielsko alebo USA.
POHOSTINSTVA
Práca v baroch a reštauráciách môže byť skvelý spôsob, ako financovať vaše cesty. Voliteľné smeny vám dajú slobodu objavovať okolie. Čím bude lepšie váš jazyk danej krajiny, do ktorej sa vydáte, tým väčšiu budete mať možnosti uplatnenia. Ak viete aspoň základy jazyka, máte veľkú šancu nájsť si prácu.
SEZÓNNA PRÁCA
Sezónne ponuky práce ako zberač ovocia a pod. Len na niekoľko mesiacov v roku vám umožní našetriť dostatok peňazí, aby ste mohli zvyšok roka cestovať. Samozrejme len v určitých krajinách, ktoré vám poskytnú dostatočné finančné podmienky. Skúste napríklad Nový Zéland alebo Kanadu.
Letuška / PILOT
Prirodzená voľba pre tých, ktorí radi cestujú, je zvoliť si také povolanie, ktorého náplňou je cestovanie. Letušky, stewardi, piloti a ďalšie pozície vyžadujúce cestovanie do nových miest každý deň. To vám uľahčí navštíviť exotické miesta počas voľna, ktoré budete mať v destináciách. Tráviť väčšinu času vo výškach ale nie je pre každého.
SPRIEVODCA / inštruktor
Ste zamilovaní do nejakej krajiny alebo mesta? Tak prečo sa nepokúsiť pracovať ako sprievodca alebo delegát vo vašej obľúbenej lokalite, využiť tak vaše znalosti a skúsenosti a pomáhať ďalším cestovateľom spoznávať vaše obľúbené miesta. Pokiaľ viete ešte niečo ďalšie, treba krásne fotiť, alebo ste inštruktor lezenie, potápanie, jogy pod., Môžete si urobiť medzinárodnej certifikácie a ponúkať vaše služby v turisticky najobľúbenejších lokalitách sveta, kde sú tieto schopnosti veľmi dopytované.
učiteľ angličtiny
Môžete tak získať v cudzine prácu na plný úväzok ako učiteľ angličtiny s pravidelnou mzdou (oveľa vyššie než majú miestni obyvatelia), a dokonca máte možnosť vyjednávať možnosti príspevku na cestu a ubytovanie. V Thajsku pracuje ako učiteľ angličtiny veľa ľudí, my treba stretli Julia z Brazílie, ktorý tu žije a učí už niekoľko mesiacov a zarobí si tu vraj lepšie ako doma.

RebiKa 


 
Príspevky: 1
Registrovaný: 11 Máj 17, 10:46:25

Poslaťod simullko » 31 Aug 17, 9:46:56

Ja som si myslel, že sa tu skôr dozviem niečo o cestovnom poistení alebo o tom čo treba mať pri sebe keď ideme autom do zahraničia na dovolenku a podobne

simullko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 23 Jan 17, 16:23:41

Poslaťod boirisak » 31 Aug 17, 10:36:49

no cakat teda mozes.. to bude len nejaka reklama, to mal admin zmazat nech to nemyli ale o poisteni na dovolenku tu uz asi bola nie? skus si pohladat, tu najdes aj v nedavnych

boirisak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 20
Registrovaný: 27 Jan 17, 17:10:13

Poslaťod Robbo » 04 Sep 17, 9:45:32

Mohol by som poprosiť link na tú tému kde sa rozoberá normálne cestovné poistenie a podobné veci? Nejako sa mi nepodarilo to tu nájsť

Robbo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 08 Feb 17, 14:03:30

Poslaťod falcak » 05 Sep 17, 11:45:20

Možno zvláštna otázka ale kam najďalej ste šli na dovolenku keď ste boli len jeden šofér, že sa nebolo s kým prestriedať. A na koľko prestávok?

falcak 


 
Príspevky: 17
Registrovaný: 05 Sep 17, 11:42:40
Bydlisko: Koniarovce

Poslaťod milkos » 06 Sep 17, 10:30:29

@falcak My sme sli do ciernej hory, bol som jediny sofer a sli sme tam tri dni ale s tym, ze sme sa po ceste zastavili aj na plytvickych jazerach. Prvy den sme odchadzali tak podvecer a isli celu noc az kym sme neprisli na zaciatok chorvatska, tam sme sa rano ubytovali v kempe, vyspali sa, zostali sme tam cely den a noc. Na dalsi den skoro rano sme isli na plytvicke jazera. Tam sme boli do nejakej 1 - 2 a potom sme isli zase az do neskoreho vecera, prespali v dalsom kempe a na dalsi den rano pokracovali, do ciernej hory, teda do toho nas mesta sme prisli okolo 2, sli sme do ulcinju

milkos 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 10 Feb 17, 18:56:01

Poslaťod rabyr » 08 Sep 17, 12:04:17

fuha tak to ste si teda dali peknu streku. a kolko ste tam potom boli ked ste tam isli tri dni? lebo az ste sli tri dni tam, styri dni si polezali na plazi a zas sli tri dni nazad tak to nie je teda bohvieaka dovolenka

rabyr 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 14 Feb 17, 13:30:46

Poslaťod rosemboom » 08 Sep 17, 13:34:05

ja som najdalej siel zatial asi do chorvatska sam, to sme isli celu noc a este doobeda, dal som to na jeden krat ale nazad sme si uz urobili dvojhodinovu prestavku kedy som si zdriemol

rosemboom 


 
Príspevky: 28
Registrovaný: 22 Feb 17, 14:55:17

Poslaťod Robbo » 09 Sep 17, 19:18:21

Skúsim to ešte raz keď sa tu začali rozoberať iné veci. Viete mi niekto odpovedať na nejaké otázka čo sa týkajú cestovného poistenia?

Robbo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 42
Registrovaný: 08 Feb 17, 14:03:30

Poslaťod rabyr » 09 Sep 17, 23:53:06

@Robbo ved a co by si chcel presne vediet? ved sa pytaj a ked budeme vediet ti odpovieme

rabyr 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 38
Registrovaný: 14 Feb 17, 13:30:46

Poslaťod peteg » 10 Sep 17, 23:23:20

mňa práveže skôr zaujala tá téma o cestovaní na jeden šup ale o tom poistení som videl témy aj na iných fórach, veď si len daj do vyhľadávača

peteg 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 34
Registrovaný: 10 Sep 17, 23:18:35
Bydlisko: Banská Bystrica

Poslaťod kakton » 02 Okt 17, 15:50:30

my sme sli dvaja soferi jednym autom tak do stredu talianska a mali sme dve take kratsie prestavky na predriemanie sa :)

kakton 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 16 Feb 17, 16:08:53

Poslaťod renne23 » 06 Okt 17, 10:47:30

dve? by som zosalel :D

renne23 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 77
Registrovaný: 19 Dec 14, 11:34:49

Poslaťod kakton » 08 Okt 17, 14:52:54

nam to stacilo

kakton 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 16 Feb 17, 16:08:53

Poslaťod mourto » 10 Okt 17, 11:38:43

tak pokiaľ boli dvaja tak podľa mňa v pohode, nemajú dôvodo robiť nejakú dlhšiu veď dvaja šoféri by tam mohli dôjsť aj na jeden šup

mourto 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 25
Registrovaný: 24 Feb 17, 13:04:53

Ďalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron