Skoda Fabia 3, 1.0 55kW /1.2, 81kW - 2015 – LPG iba 12€?

Poslaťod krako » 11 Jún 18, 12:20:30

vystihol si to presne. schválený systém to je preto, lebo je kvalitný. nie každému sa to takto podarí... aj plánuješ prestavbu, keď sa takto pýtaš?

krako 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 19 Sep 17, 10:16:17
Bydlisko: Dunajská Streda

Poslaťod fabian » 24 Júl 18, 8:06:42

to preco je system schvaleny a pre ake auto je podla mna uplne zbytocne riesit, zatazovat sa tym dolezitejsie je, ze je to vyhodna moznost, ze by bola skoda cosi taketo nevyuzit, aspon ja sa takto dnes uz na to kukam, ze ked su moznosti, tak je na mieste ich vyuzit, ved predsa je to v nas prospech, nejake tie peniaze usetrit nie je na skodu ;)

fabian 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 02 Dec 15, 21:09:54

Poslaťod rory » 28 Júl 18, 9:24:34

Dôležité je to, že LPG má zmysel, že je to výhodné pre mnohých čo dennodenne jazdia kopu kilometrov a tiež to, že pri prestavbe vieš nejaké peniaze ušetriť, keď ide o systém, ktorý je hromadne schválený pre nejaký typ auta.
A takéto minimálne teda dve výhody sa podľa mňa len tak prehliadnuť nedajú, veď ja vlastne aj preto už mám LPG vyše pol roka :lol:

rory 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 21 Sep 17, 13:36:16
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod dragman » 31 Júl 18, 15:17:33

rory píše:Dôležité je to, že LPG má zmysel, že je to výhodné pre mnohých čo dennodenne jazdia kopu kilometrov a tiež to, že pri prestavbe vieš nejaké peniaze ušetriť, keď ide o systém, ktorý je hromadne schválený pre nejaký typ auta.
A takéto minimálne teda dve výhody sa podľa mňa len tak prehliadnuť nedajú, veď ja vlastne aj preto už mám LPG vyše pol roka :lol:

ty si si kvoli tomu aj kupoval auto, pre ktore to bolo hromadne schvalane?

dragman 


 
Príspevky: 19
Registrovaný: 16 Mar 17, 23:44:51

Poslaťod kakton » 03 Aug 18, 8:41:05

myslim si, ze nie, napriklad fabiu mame aj my, manzelka, vybrala si ju na zaklade svojich potrieb, poziadaviek, vybrala auto, ake sa jej pacilo, aby jej vyhovovalo, na jej cesty za pracou, na sluzobne cesty a podobne a vobec vtedy by nas ani len nenapadlo, ze by sme sa nad LPG niekedy zamyslali, normalne jazdila na benzin, az po nejakom case sme sa o tom zacali bavit a zistovat si veci ;)

kakton 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 16 Feb 17, 16:08:53

Poslaťod rory » 06 Aug 18, 8:57:18

Nie nekupoval som kvôli LPG auto, auto sme kúpili lebo bolo treba.
To, že dať ho na LPG prišlo až nejakú dobu potom jak sme ho kúpili, aby neustále sme doň neliali len tak peniaze za benzín, tak som začal premýšľať trochu inak.
Potom som si začal všímať aj to, že čoraz viac áut má nálepku LPG, tak to mi dalo takého chrobáka do hlavy.

rory 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 21 Sep 17, 13:36:16
Bydlisko: Leopoldov

Poslaťod majlan » 09 Aug 18, 9:13:46

podľa mňa len málokto by takto uvažoval, že auto podľa tohto, skôr si myslím, že človek si najskôr zváži kúpu auta a potom už po nejakej skúsenosti s ním začne uvažovať nad tým ako nejaké tie peniaze ušetriť, pri trojkovej fabii je veľkou výhodou hromadné schválenie, že aj tam sa dajú nejaké tie peniaze už ušetriť a čo je ešte fajn, že hromadné schválenie sa týka kvalitného systému tartarini, pri ktorom ja by som o spoľahlivosti nepochyboval práve naopak 8-) že proste nejde o nejaký neznámy systém od tožvie akého výrobcu :)
len čo si myslím, že je problémom, že dlho si neuvedomujeme aké peniaze môžeme pri LPG ušetriť oproti benzínu :lol:

majlan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51
Registrovaný: 20 Máj 17, 15:19:09

Poslaťod kakton » 22 Aug 18, 8:30:36

rory píše:Nie nekupoval som kvôli LPG auto, auto sme kúpili lebo bolo treba.
To, že dať ho na LPG prišlo až nejakú dobu potom jak sme ho kúpili, aby neustále sme doň neliali len tak peniaze za benzín, tak som začal premýšľať trochu inak.
Potom som si začal všímať aj to, že čoraz viac áut má nálepku LPG, tak to mi dalo takého chrobáka do hlavy.


o tom som presne pisal aj ja, ze to neni o tom, ze si najskor pozistujes ake mas moznosti s LPG a az potom kupujes auto, ale najskor si kupis auto, ktore ti predsa bude vyhovovat a potom budes riesit to, ci ist do plynu, preco, ci by to bolo vyhodne :)

kakton 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 44
Registrovaný: 16 Feb 17, 16:08:53

Poslaťod filo999 » 22 Aug 18, 15:41:40

a je vobec aj nejake auto, ktore by sa na lpg nedalo prerobit? Podla mna sa da kazdy benzinak, len by mal mat motor v poriadku, nie?
Nezalezi na tom, co sa stalo, ale na tom, co bude...

filo999 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 36
Registrovaný: 28 Okt 15, 10:30:12

Poslaťod krako » 27 Aug 18, 13:43:25

s benzínovým autom by problém nemal byť, ale je dobré si pozisťovať aký systém, do akého auta, prečo práve taký systém, kde by bolo ho dobré namontovať, toto mal podľa mňa na mysli tým, že napísal, že pozisťovať si možnosti, tým pádom si vie aj pozisťovať, či pôjde o hromadné schválenie alebo individuálne alebo čo chápeš, že aj toto si vie tým pádom zistiť :P

krako 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 33
Registrovaný: 19 Sep 17, 10:16:17
Bydlisko: Dunajská Streda

Poslaťod samoul » 30 Aug 18, 7:36:06

no hej len ak us to nejake auto mas, na hromadne schvalovanie to asi nebude, leda ze by si ho vymenil za nove. ale tak neviem lpg je podla mna vec dobra ci v takom pripade alebo v takom kazdopadne na tej jazde usetris

samoul 


 
Príspevky: 35
Registrovaný: 30 Sep 15, 9:32:47

Poslaťod carburo » 31 Aug 18, 8:42:50

Treba si pozistovat moznosti daneho auta, ktore ma clovek doma, ze ci sa to da riesit ako hromadne alebo nie, aj keby sa to nedalo ako hromadne tak sa oplati do LPG ist, tie peniaze neujdu nikam, len budu v aute a to auto, respektive to tankovanie nam ich skor si neskor vrati.
Segre auto prestavovali v Legase a keby opat ho chcela prestavat tak myslim, ze iny servis by sme ani nepozerali, kedze oni vedeli vysvetlit co ako bude najvhodnejsie a aj ako je to s naslednymi prehliadkami, lebo predsa je to trochen o niecom inom ako servisovanie len normalne auta :-D

carburo 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 56
Registrovaný: 21 Mar 17, 11:43:10

Poslaťod babcan » 04 Sep 18, 10:58:05

Je to ine, ale ked pri prestavbe povedia, oboznamia o tom, po akom najazde co treba, ake prehliadky, co kedy menit ake filtre, tak nie je na mieste nejako sa strachovat. Ved ta prehliadka ten servis, vymena to je bezna vec a hlavne zanesies to servisu a sa nemusis o nic starat tak co :lol:
Do mna minule kamarat rypal, vratil sa po troch rokoch z Australie, ze rok ostane tu, tak sme sa stretli a si robil srandu, ze ved plyn patri do sporaka a nie do auta, lenze ked som mu vysvetlil, porozpraval o tom, kolko vdaka plynu viem penazi usetrit, tak len kukal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

babcan 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 60
Registrovaný: 22 Máj 17, 10:56:05

Poslaťod misuliak » 04 Sep 18, 14:03:07

babcan píše:Je to ine, ale ked pri prestavbe povedia, oboznamia o tom, po akom najazde co treba, ake prehliadky, co kedy menit ake filtre, tak nie je na mieste nejako sa strachovat. Ved ta prehliadka ten servis, vymena to je bezna vec a hlavne zanesies to servisu a sa nemusis o nic starat tak co :lol:
Do mna minule kamarat rypal, vratil sa po troch rokoch z Australie, ze rok ostane tu, tak sme sa stretli a si robil srandu, ze ved plyn patri do sporaka a nie do auta, lenze ked som mu vysvetlil, porozpraval o tom, kolko vdaka plynu viem penazi usetrit, tak len kukal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

To mas tak ako ked niekto povie, ze benzin patri do kosacky :) Ale ano, clovek ktory o tom nic nevie, nema ani najmensiu predstavu o tom, ako lacno sa da na aute chodit a pritom nemusis len steklit plynovy pedal

misuliak 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 24
Registrovaný: 25 Mar 17, 15:09:31

Poslaťod simullko » 05 Sep 18, 7:43:53

Babcan nad takýmito vecami sa dnes už ani len nepozastavujem, načo aj. Ty máš ešte snahu to niekomu vysvetliť, že máš trpezlivosť, ale ja už hodím rukou, nech si myslí, ja viem svoje a vybavená vec, nemám rad, keď niekto mudruje o tom, o čom nevie absolútne nič a bude ma presvedčať, že len jeho názor je ten pravdivý, to má vie do vývrtky dostať :o/

simullko 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 65
Registrovaný: 23 Jan 17, 16:23:41

PredchádzajúciĎalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 2 hostia

cron