HHO

Poslaťod Breznew18 » 20 Máj 11, 16:23:25

tak mam to kompletne uz to len zalozit
Nemáte oprávnenie prezerať súbory priložené v tomto príspevku.
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod janosik93 » 20 Máj 11, 19:56:16

to si kupil? alebo vyrábal?
rád sa šprtám v kábloch a rozmýšľam o elektronike :-D

janosik93 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3381
Registrovaný: 12 Jún 10, 20:51:14
Bydlisko: Spišská Nová Ves

Poslaťod Breznew18 » 20 Máj 11, 21:21:59

ten elektricky ovladac som kupil zvysok vyrobil
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Miki2t » 21 Máj 11, 1:33:40

Tak tu som teda toto necakal. A mrzi ma to ze ti mozem dopredu povedat vysledok :) , ale vlastne ty ho poznas aj sam.
Precital som ohromne mnozstvo veci okolo tohoto a podla logiky a zakonu zachovania energie je to jasna hlupost, ale to pokusenie bolo obrovske dokonca take ze som stym stravil poriadne dlhy cas, a niekolko rokov som sa pokusal o nieco co je proti prirode. postavil som x elektrolizerov ale stale sa ta voda sprava podla zakonov, skusal som to pchat do JTDcka ale stale ta svina chce tolko isto nafty, a stale tankujem kazdy tyzden za nenormalne prachy naftu na pumpe.
Vsetko to stalo nemale peniaze a extremne vela casu. Ale to pokusenie ze by to nahodou fungovalo prevazovalo zdravy rozum.
Nakoniec ztoho ostala jedna pekna kyslikovo-vodikova zvaracka.Co sa mozno podari aj tebe pokial si uvedomis chybajuce napetie vo faradajovom zakone elektrolizy.
A ta elektronika ktomu ? Mozno to bude dobry regulator na nabijanie akumulatora do motorky :)
No dufam, a v kutiku duse verim ze budes uspesny a o tyzden napises ze jazdis s o dva litre mensou spotrebou.
Vela stastia.

Miki2t 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 84
Registrovaný: 25 Okt 10, 13:55:21

Poslaťod Alpiners2 » 21 Máj 11, 2:24:32

uvidíme. ja som skúšal vyvíjač na svojom benziňáku a bolo to celkom zaujímavé keďže som odpojil 3 vstrekovače a motor bez problémov bežal. po odpojení 4 tého vstrekovača ešte kus vrčal a potom zhasol. nemal som k nemu riadiacu elektroniku a vyvíjač bol dosť malý.

zákon zachovania energie by som sem neťahal, to neni perpetum mobile.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod Breznew18 » 21 Máj 11, 5:55:39

ovladac som si kupil z jednej akreditovanej ceskej stranky montuju to do autobusou kamionov atd musi to ist snad:D ten ovladac je freqvencny menic napetia ktory zvysuje efektivitu samotneho vyvyjaca.
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Breznew18 » 21 Máj 11, 6:14:25

http://www.jednavodu.cz/o-nas/ tu je stranka skade som to objednal
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Breznew18 » 21 Máj 11, 8:09:33

precesal som tolko for a kadejakych stranok mam z toho hlavu ako balon myslim ze najdolezitejsie je skombynovat vyvyjac s obsahom NaOH cize samotny frekvencny menic len reguluje vyrobu vodika.Prave elektrolitom sa reguluje vodivost prudu a tym aj odber v amperoch a to je pre kazdy vyvyjac individualny preto sa stava to ze niekomu to funguje a niekomu nie ak si niekto s 3 polaritami s 4 neutralnimi doskami medzi musi elektrolit miesan silnejsi a cim menej dosak tym by mal byt elektrolit slabsi.zhodou okolnosti mame v robote labak ktory sa zaobera prave koncentraciami NaOH a dalsimi chemikaliami takze pevne verim ze najdem spravnu koncentraciu a skombinujem to k spokojnosti seba sameho nazory funkcnosti su asi 50% oproti 50% dolezite je asi aj to co od toho clovek ocakava.Takze velke oci nemam :) bol by som spokojny aj so znizenim o1,5 az 2l
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Breznew18 » 23 Máj 11, 6:33:10

po namahavej praci ve nadrzka s vyvyjacom pod kapotou auta :D este natiahnem kabelaz a praaaask letim na vylet na mesiac :D ale nie
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Alpiners2 » 23 Máj 11, 12:22:20

si to mohol aj nafotiť ako sa to montovalo, ale to už je jedno. som zvedavý hlavne na výsledok
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Poslaťod Breznew18 » 24 Máj 11, 10:38:34

takze uz to mam v aute plne funkcne kompletne zapojene nastava obdobie testovania .P
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Breznew18 » 24 Máj 11, 13:22:34

prvych 50km s vyvyjacom vodika :) vysledky zatial pozitivne motor ide o nieco tichsie, celkovy chod motora je lepsi mensie vybracie aj v nizsich otackach pomali sa do da prirovnat k benzinaku spotrebu zistim az na konci mesiaca a presnu az na buduci mesiac mam podrobnu knizku tak uvidime :)
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod mp3turbo » 24 Máj 11, 13:55:00

> Prave elektrolitom sa reguluje vodivost prudu a tym aj odber v amperoch

... aj si cital po sebe čo vlastne meleš? Skus to prosim ta odniest ucitelovi fyziky alebo chemie na prvej zakladnej skole co mas poruke a zasmejte sa spolu.

Pre vysvetlenie: nic take ako VODIVOST PRUDU neexistuje. Odber v amperoch je urcovany niecim hodne odlisnym ako vodivostou. Co ti hovori vedna disciplina ODPOR? Nedajboze v kombinacii s panom VOLTOM...






> Takze velke oci nemam :) bol by som spokojny aj so znizenim o1,5 az 2l

velmi drzim palec - potom spravis jeden aj mne. Teraz ti dam strasne smutny ale realny priklad zo zivota:

1) rok 1996, oktavia 81kW, spotreba dosiahnutelna pod 5 litrov nafty na 100km, v extremne vyhodnych pripadoch pod styri litre (100km/h na dialnici, rozbehnuty, teply motor)
2) rok 2011, akekolvek dieslove auto si vyberes okrem polo 1.0tdi, vykon okolo 70-90kW, spotreba... cuduj sa svete pod 5 litrov nafty, v extremne vyhodnych pripadoch pod styri litre


povedz mi ci sa za poslednych 15 rokov podarilo globalnym firmam znizit spotrebu o 2 litre nafty - ja ti rovno poviem ze nie.


to je 15 rokov kde bojovali VSETKY automobilky na tomto svete co len dokazali. Stovky milionov ba miliardy dolarov, libier, eur a neviemcoho este isli do toho vyvoja, commonraily, trojnasobne vstrekovacie tlaky kvoli lepsej atomizacii (rozprasovaniu) paliva, sedem pracovnych cyklov na vstrekovanie vratane pre- a post-vstrekov... extremne zmeny technologie, extremne sracky sa popridavali, extremne peniaze preinvestovali a vysledok? Nech mame v globale o liter mensiu spotrebu ako pred 15 rokmi - a to som hadam aj vela povedal.

A ty by si bol "spokojny" s dvomi litrami dole len kvoli jednej flasticke a frekvencnemu menicu BEZ AKEJKOLVEK ZMENY TECHNOLOGIE CO MAS POD KAPOTOU? Noze sa skus este raz zamysliet... velmi silno...


a ja ti budem velmi silno drzat palce tak ako doteraz hoci viem aky bude vysledok.


PS: ja tiez viem mojim autom jazdit za 9 litrov a aj za 6 litrov. Jedno a to iste auto, tie iste trasy, akurat jazdny styl trochu iny. Tak len pozor aby si nepadol do takejto pasce.

PS2: co si myslis, preco si volvo [!], nissan a podobne automobilky kupuju motory od renaultu? Lebo si ich nevedia sami vyvinut, kamarade. Sranda velika? Bohuzial je to tak. Lacnejsie ich pride dat zarobit konkurentovi ako tlacit do toho sialene prachy na vyvoj. Preco si Opel kupuje motory od Fiatu? 1.9cdti 110kW a 88kW ci co je to za verziu. Preco BMW spolupracuje s francuzmi [!!!!] na vyvoji nejakeho konkretneho motora? LEBO NIE SU SCHOPNI SAMI ZNASAT NAKLADY NA VYVOJ. Neoplati sa im to, nedokazu to zaplatit. Preco VW zahodil PD technologiu a dnes montuje same commonraily? Pretoze CRka nedokazali sami vyvinut, museli ich kupit - najprv sa od 2003 do 2008 srali so Siemens/Continentalom, brat ti povie ako to dopadlo s 2.0tdi, potom sa srali s inymi dodavatelmi a nakoniec sklonili hlavicku, pysnu a bohatu, a kupili commonrail...

pretoze neboli nic schopni sami vyvinut !! Nieze vyvinut, ale neboli schopni spravit technologiu ktora by splnala emisie, ktora by nehucala ako traktor...


... a ty prides s uhorkovou flasou a dva litre spotreby dole. Super, nemozem sa dockat.

Firma/clovek ktory dokaze znizit spotrebu sucasnych motorov o liter sa v priebehu roku maximalne dvoch stane najbohatsim na svete. Bol by som rad keby si to bol ty.

mp3turbo 


 
Príspevky: 257
Registrovaný: 27 Júl 10, 23:12:27

Poslaťod Breznew18 » 24 Máj 11, 14:34:43

na to co si mi sem napisal nejdem komentovat skus si to v praci! a potom sem pridavaj taketo referaty zober si destylovanu vodu multmeter a skusaj ako ti to pojde
Alfa Romeo sportwagon 1,9 jtdm chip Alpiners

Breznew18 

Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 797
Registrovaný: 13 Jún 10, 13:19:15
Bydlisko: Okres Lučenec

Poslaťod Alpiners2 » 24 Máj 11, 14:35:45

mp3turbo ale toto je téma o vyvíjači vodíka. mňa ani ostatných nezaujímajú omáčky o tom ktorá automobilka od koho kupuje motory a ktorý motor má akú spotrebu. nič v zlom ale tieto slohy si nechaj na autobazáreeu.sk

k odberu: sprav si elektrolyt o rôznej bohatosti, drbni tam dve elektrody a meraj odber. iný bude pri čistej destilovanej vode a iný pri určitej percentualnej bohatosti s bikarbonatom sodnym. nevyťahuj učitelov fyziky atď. ale to jednoducho zmeraj a potom sa k tomu vyjadri. dúfam že vieš ako sa meria odber v ampéroch.

ďalšie slohové odpovede netýkajúce sa absolútne vyvíjača budem rovno mazať.
mpps, galetto, magpro2, VCDS, Lexia3, Fiat ecu scan, MB Star, BMW scanner,LabProg+, OpCom, autocom-cdp, bdm, super vag k+can, digiprog3 (firma jantolak)

Alpiners2 

Obrázok užívateľa
Site Admin
 
Príspevky: 1326
Registrovaný: 12 Jún 10, 12:44:35
Bydlisko: Rimavská Sobota

Ďalší

Späť na Off Topic

Kto je on-line

Užívatelia prezerajúci fórum: Žiadny registrovaný užívateľ nie je prítomný a 6 hostia

cron